3m BP156W9E Bright Screen Privacy Filter For 15.6in Full Screen Laptop 16:9
by 3M
MFG Part:  BP156W9E
UPC:  638060338438
Condition:  New
In Stock.
FREE Returns within 30 days
FREE Delivery from US warehouses
In Stock
Secure transaction
Ships from
US warehouse
Sold by
Besy Castillo
Returns
30-day returns
Payment
Secure transaction
Specifications
General Information
Manufacturer:3M
Manufacturer Part Number:BP156W9E
Manufacturer Website Address:http://www.3m.com
Brand Name:3M
Product Name:Bright Screen Privacy Filter for 15.6in Full Screen Laptop, 16:9, BP156W9E
Marketing Information:
Packaged Quantity:1 Each
Product Type:Privacy Screen Filter
Technical Information
Display Type Supported:LCD
Display Size Supported:15.6"
Device Supported:2 in 1 Notebook
Aspect Ratio:16:9
Widescreen:Yes
Orientation:Landscape
Anti-glare:Yes
Viewing Area Dimension:13.89" x 7.95"
Touch Compatibility:Yes
Film Classification:Bright Screen
Screen Attachment:
  • Flip
  • Adhesive Strip
Blue Light Reduction:Yes
Reversible:Yes
Features:
  • Reversible Matte-to-Matte
  • Privacy
Physical Characteristics
Color Family:Black
Product Color:
  • Black
  • Matte
Durability:
  • Scratch Resistant
  • Fingerprint Resistant
Height:7.95"
Width:13.89"
Miscellaneous
Package Contents:
  • Bright Screen Privacy Filter for 15.6in Full Screen Laptop, 16:9, BP156W9E
  • COMPLY Adhesive Strips
Warranty
Limited Warranty:1 Year
1 customer reviews
 5.0 out of 5 stars
5 star
100.00%
4 star
0.00%
3 star
0.00%
2 star
0.00%
1 star
0.00%